Reklama

Reklama

Amerykanin wyhodował gigantyczną dynię. Ważyła ponad tonę

1161 kg i 196 gramów - to nowy rekord wagi dyni wyhodowanej w USA. Rekordowo wielkie warzywo należy do nauczyciela ogrodnictwa z Minnesoty. Trud włożony w wyhodowanie gigantycznej dyni opłacił się. Amerykanin, oprócz sławy, zgarnął również nagrodę pieniężną.

Travis Gienger wziął udział w 49. dyniowych mistrzostwach świata, które odbyły się w mieście Anoka, w stanie Minnesota. Nauczyciel ogrodnictwa wyhodował gigantyczną tykwę. Warzywo było ustawiane na wadze przy użyciu dźwigu. Licznik wskazał 2560 funtów, czyli ponad 1161 kg, co wywołało euforię wśród publiczności. 

- Szczerze mówiąc, spodziewałem się, że będzie jeszcze większa. Finalnie cieszę się, że ustanowiłem rekord Stanów Zjednoczonych. To wyjątkowa chwila, nigdy nie marzyłem, żeby być rekordzistą - mówił w rozmowie z agencją AP. 

Reklama

Poprzedni rekord ustanowiony podczas zawodów w Nowym Jorku w 2020 roku wynosił 2,554 funty, czyli 1158 kg i 475 gramów. 

Zwycięzca podkreślił, że choć środek roku w stanie Minnesota jest pogodny, to wiosna i zima są bardzo trudne dla hodowców. - Zrobić to w Minnesocie? To nie powinno się wydarzyć - mówił. 

Rekordowa dynia wyhodowana w USA. Zwycięzca zgarnął nagrodę pieniężną

Za zwycięstwo w mistrzostwach organizatorzy przewidzieli nagrodę finansową. Za każdy funt wagi przyznano 9 dolarów. Oznacza to, że rekordzista wzbogacił się o 23 040 dolarów (ok. 115 570 złotych). 

Do pobicia Rekordu Guinessa w tej kategorii zabrakło około 61 kg. W 2021 roku Włoch wyhodował dynię, która ważyła 2702 funty, czyli ponad 1226 kg. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy