Reklama

​Amerykanie przeciwko Trumpcare

Jak wynika z sondażu telewizji Fox News, tylko 21 proc. Amerykanów popiera republikańską reformę służby zdrowia. 56 proc. obywateli jest przeciwko tym zmianom.

American Health Care Act - ustawa znana już jako Trumpcare - przeszła pomyślnie przez Izbę Reprezentantów i będzie rozpatrywana przez Senat.

Trumpcare znosi obowiązek ubezpieczania się, likwiduje również podatki na służbę zdrowia, którymi Barack Obama obciążył najlepiej zarabiających, koncerny farmaceutyczne i ubezpieczeniowe.

Reforma wprowadza ogromne cięcia w Medicaid - rządowej pomocy dla osób najuboższych. Ulgi na służbę zdrowia nie będą już uzależnione od dochodów, a od wieku.

Nowa ustawa pozwoli firmom ubezpieczeniowym podnosić ceny usług dla osób chorych, które wcześniej nie miały wykupionego ubezpieczenia. Co więcej - ubezpieczenie może nie obejmować leczenia ich choroby.

Reklama

Ubezpieczyciele zyskają również prawo do ściągania od osób starszych pięciokrotnie większych opłat niż od młodych. Spiker Izby Reprezentantów Paul Ryan argumentował, że "nie może być tak, że osoby zdrowe płacą za leczenie osób chorych".

Szacuje się, że wskutek zmian ubezpieczenie zdrowotne może stracić ponad 20 milionów Amerykanów.

Sekretarz zdrowia Tom Price uzasadnia reformę dostosowaniem służby zdrowia do wymogów wolnego rynku.

(mim)

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Donald Trump

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy