Reklama

Reklama

Ameryka zaostrzy ruch bezwizowy

W reakcji na zamachy w Paryżu amerykańskie władze zaostrzają program o ruchu bezwizowym. Osoby przybywające do Stanów Zjednoczonych, z krajów nim objętych, muszą liczyć się z tym, że zostaną wcześniej poddane dodatkowej weryfikacji, aby otrzymać zezwolenie na podróż. Zaostrzone zostaną również kontrole graniczne.

Amerykańskie służby wzmocnią kontrole przede wszystkim wobec tych podróżnych, którzy w niedalekiej przeszłości byli w krajach uznawanych za "bezpieczną przystań dla terrorystów". Na tej liście znajdują się między innymi Syria, Irak i Afganistan. Na granicy będą pobierane od nich dane biometryczne, w tym odciski palców. Podróżni będą także fotografowani.

Amerykańskie władze obawiają się, że do Stanów Zjednoczonych będą chcieli wjechać terroryści posiadający obywatelstwo któregoś z krajów Unii Europejskiej zwolnionego z obowiązku wizowego.

Reklama

Do programu o ruchu bezwizowym należy w tej chwili 38 państw. O przyjęcie do niego stara się również Polska, jednak w obecnej sytuacji może stać się to jeszcze trudniejsze.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy