Reklama

Reklama

Amadou Gon Coulibaly nie żyje. Miał 61 lat

Amadou Gon Coulibaly, premier Wybrzeża Kości Słoniowej i kandydat rządzącej partii Zrzeszenie Republikanów (RDR) w jesiennych wyborach prezydenckich, zmarł w środę (8 lipca) w Abidżanie w wieku 61 lat - podał w komunikacie prezydent Alassane Ouattara.

Amadou Gon Coulibaly, nazywany AGC, wrócił w miniony czwartek (2 lipca) z Francji, gdzie przez dwa miesiące leczył się w szpitalu kardiologicznym. Poczuł się w środę źle na posiedzeniu rządu i został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

Jak pisze AFP, śmierć Gona Coulibaly'ego może wywołać zamieszanie w rządzącym bloku RHDP, w skład którego wchodzi RDR. Blok ten musi go zastąpić innym kandydatem w wyborach prezydenckich, które są uważane za kluczowy test stabilności w kraju będącym największym producentem kakao na świecie.

Reklama

Ouattara zwyciężył w 2010 roku po raz pierwszy w wyborach prezydenckich, pokonując Laurenta Gbagbo, co doprowadziło do krótkiej wojny domowej, w której zginęło ok. trzy tys. osób.

Ouattara wyznaczył Gona Coulibaly'ego na kandydata na prezydenta z ramienia RHDP w marcu po ogłoszeniu, że nie będzie ubiegał się o trzecią kadencję.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy