Reklama

Reklama

Aleksiej Nawalny trafi do szpitala. Lekarz o jego stanie: Zadowalający

Lekarze podjęli decyzję o przewiezieniu Aleksieja Nawalnego do szpitala we Włodzimierzu, gdzie leczeni są więźniowie - podała agencja TASS.

Służby więzienne poinformowały, że stan zdrowia rosyjskiego opozycjonisty jest zadowalający. Oznajmiły także, że Nawalnego codziennie bada lekarz internista.

Opozycjonista od końca marca prowadzi głodówkę w kolonii karnej w obwodzie włodzimierskim.

Miłow opuścił Rosję, by uniknąć aresztowania

Z kolei współpracownik Nawalnego, Władimir Miłow poinformował w niedzielę wieczorem, że opuścił Rosję, by uniknąć aresztowania. Miłow wyjaśnił, że odpowiada za ważną pracę i razem z innymi działaczami zdecydował, że lepiej będzie, by uniknął aresztowania.

- Naradziliśmy się z kolegami i zadecydowaliśmy, że lepiej, abym teraz nie znalazł się w sytuacji aresztowania, dlatego, że mam bardzo ważną część pracy - powiedział Miłow. Przypomniał, że latem 2019 roku, podczas protestów w Moskwie, spędził miesiąc w areszcie.

Reklama

Miłow wyjaśnił także, że zajmuje się kontaktami międzynarodowymi i zabiega o zwiększenie presji międzynarodowej na władze Rosji.

Żądania moskiewskiej prokuratury

Za granicą przebywa od 2019 roku inny współpracownik Nawalnego, Leonid Wołkow. Jest on koordynatorem sieci sztabów Nawalnego w regionach Rosji.

W ostatnich dniach prokuratura w Moskwie zażądała, by struktury stworzone przez Nawalnego uznać za organizacje ekstremistyczne. Oceniła, że współpracownicy aresztowanego opozycjonisty chcą stworzyć warunki do zmiany podstaw porządku konstytucyjnego, w tym wykorzystać scenariusz "kolorowej rewolucji".

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

Reklama

Reklama

Reklama