Reklama

Reklama

Aleksiej Nawalny oskarżony w nowej sprawie karnej. Grozi mu 15 lat więzienia

Lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny został oskarżony w nowej sprawie karnej. Grozi mu 15 lat więzienia. Aleksiej Nawalny przebywa w kolonii karnej w Rosji. Jest więźniem politycznym Kremla.

Jak przekazał Nawalny, oskarżono go o tworzenie organizacji ekstremistycznej i podżeganie do nienawiści wobec władz, a w przypadku uznania go za winnego grozi mu do 15 lat więzienia.

Obecnie Nawalny odbywa wyrok dziewięciu lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze, który to wyrok otrzymał w marcu 2022 roku za rzekomą defraudację i obrazę sądu.

Aleksiej Nawalny o Putinie: To szaleniec

W ubiegły wtorek Nawalny oświadczył, że "Putin to szaleniec, który rozpoczął głupią i zbudowaną na kłamstwach wojnę". Jego wypowiedź przytoczyła brytyjska telewizja Sky News.

Wcześniej, 19 maja, grupa współpracowników lidera rosyjskiej opozycji spotkała się w Waszyngtonie z kilkoma republikańskimi kongresmenami, zabiegając u nich o nałożenie przez USA kolejnych sankcji na Rosję.

Reklama

Według zwolenników Nawalnego nowe sankcje powinny wykroczyć poza bogatych oligarchów i objąć urzędników rządowych i polityków średniego szczebla oraz osoby publiczne. Amerykańskim kongresmenom przedstawiona została lista 6 tys. osób, które spełniają te kryteria. 

Wśród nich znaleźli się m.in. urzędnicy sektora obrony i bezpieczeństwa, pracownicy administracji państwowej, gubernatorzy, a nawet redaktorzy i kierownicy państwowych środków masowego przekazu. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy