Reklama

Reklama

Alaksandr Łukaszenka wykluczony z udziału w Igrzyskach Olimpijskich

Międzynarodowy Komitet Olimpijski wykluczył z udziału w Igrzyskach kierownictwo Białoruskiego Komitetu Olimpijskiego. Chodzi o Alaksandra Łukaszenkę i jego syna Wiktora, który jest doradcą do spraw bezpieczeństwa.

Alaksandr Łukaszenka pełni funkcję prezesa Białoruskiego Komitetu Olimpijskiego. Jego syn Wiktor jest pierwszym wiceprezesem.

Jak informują media, Międzynarodowy Komitet Olimpijski uznał, że władze białoruskiego komitetu nie chronią sportowców przed dyskryminacją z powodu poglądów politycznych. Dlatego postanowił tymczasowo wykluczyć Alaksandra i Wiktora Łukaszenków z wydarzeń odbywających się pod egidą Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Dotyczy to również ich udziału w igrzyskach.

Sportowcy, którzy uczestniczyli w akcjach protestacyjnych, byli zatrzymywani i karani między innymi aresztami. Wśród sportowców lojalnych wobec władz w Mińsku natomiast zorganizowano akcję zbierania podpisów poparcia dla sprawujących rządy.

Reklama

Więcej informacji o Igrzyskach Olimpijskich czytaj w serwisie SPORT INTERIA

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy