Reklama

Reklama

Alaksandr Łukaszenka: Radzieckie narody wyzwoliły Polskę od faszyzmu

Alaksandr Łukaszenka podczas Dnia Jedności Narodowej w Mińsku mówił, że Stany Zjednoczone "pchają Europę do wojny z Rosją na terytorium Rosji".- Celem jest osłabienie Rosji i zniszczenie Białorusi. Od zakończenia zimnej wojny ludzkość po raz pierwszy jest na progu konfliktu jądrowego - powiedział białoruski dyktator, który "świętował" rocznicę sowieckiej napaści na Polskę.

17 września na Białorusi po raz drugi obchodzono Dzień Jedności Narodowej. Ma on upamiętniać zjednoczenie ziem białoruskich po napaści na Polskę w 1939 roku przez Związek Radziecki. Jak podkreślał Łukaszenka, świętowanie tego dnia "to odpowiedź na próby Zachodu rozdzielenia Białorusi. - Bez tego wydarzenia trudno byłoby mówić o zwycięstwie ( w 1945r.), nie mówiąc już o niepodległości - ocenił cytowany przez Biełsat.

Łukaszenka: Radzieckie narody wyzwoliły Polskę od faszyzmu

- W sojuszu ze wschodniosłowiańskimi sąsiadami białoruskie ziemie się rozwijały, a w objęciach Zachodu umierały - mówił dyktator. - Nas grabiono, niszczono jak naród w czasie Rzeczpospolitej i w czasie 20-letnich polskich rządów na naszych zachodnich ziemiach. Ziemiach, które i dziś polskie elity nazywają "wschodnimi kresami" - dodał.

Reklama

Łukaszenka stwierdził również, że podczas II wojny światowej Białorusini i inne "radzieckie narody wyzwoliły Polskę od faszyzmu". - A kto tam dzisiaj o tym pamięta? Czym nam dziś odpowiadają? Kartami Polaka, fake’ami Biełsatu, programami Kalinowskiego, ośrodkami emigracji politycznej, ByPolami, BySolami i innymi ideologicznymi dywersjami. Dodajmy do tego fakt, że na terytorium tych państw powstają dziś oddziały siłowe mające na celu obalenie władz Białorusi i powrót do 1939 roku - wyliczał dyktator.

Łukaszenka: USA pchają Europę do wojny z Rosją

Według Łukaszenki Stany Zjednoczone "pchają Europę do wojny z Rosją na jej terytorium Rosji", a ich celem jest osłabienie zarówno Rosji, jak i Białorusi.

 - Od zakończenia zimnej wojny ludzkość po raz pierwszy jest na progu konfliktu jądrowego - stwierdził Łukaszenka, cytowany przez Biełsat.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy