Reklama

Reklama

Alaksandr Łukaszenka: Nie można już realizować tej integracji z Rosją

Integracja Białorusi z Rosją na podstawie obecnie obowiązującej umowy o państwie związkowym jest niemożliwa – oświadczył białoruski prezydent Alaksandr Łukaszenka w wywiadzie dla rosyjskich mediów, opublikowanym przez RT.

- Dużo się teraz zmieniło. Wyrosły już dwa nowe pokolenia i nie można już realizować tej integracji - powiedział Łukaszenka.

Alaksandr Łukaszenka wyjaśnił, że w związku z tym zaczął rozmawiać z prezydentem Rosji Władimirem Putinem o dostosowaniu tej umowy do obecnych warunków i wypracowaniu nowych dróg integracji.

Prezydent Białorusi zaznaczył też, że jest potrzebna "równoprawna" integracja gospodarcza. - Najważniejsze to równoprawna podstawa. Nie, nie łączyć wszystkiego i podzielić na pół, to byłaby głupota, udławilibyśmy się takim kęsem - powiedział.

Reklama

Według wcześniejszych informacji Łukaszenka oświadczył, że jest gotów kontynuować integrację z Rosją, ale "najpierw powinny zacząć funkcjonować wszystkie instytucje i projekty już istniejące w ramach Państwa Związkowego".

Łukaszenka powiedział też, że władze Rosji zaaprobowały poparcie dla prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego ze strony Białorusi - oznajmiła RIA Nowosti.

Jak podkreślił, popierał Zełenskiego "na wszelkie sposoby". - I to zaaprobował Putin. Tak, w wielu sprawach. Mówi: wesprzyj go, on jest młody, niedoświadczony, pomów z nim po ojcowsku - oznajmił Łukaszenka. I dodał: "A ja mu odparłem: już z nim porozmawiałem". 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje