Reklama

Reklama

Akcja w Brukseli. "Groźba ataku, odsunąć się od okien"

Akcja oddziałów antyterrorystycznych w pobliżu słynnego rynku w Brukseli. Kilka ulic niedaleko Grand Place zostało zablokowanych. Informują o tym belgijskie media, powołując się na świadków. Powodem jest groźba ataku. Mieszkańcy okolicznych domów zostali proszeni, by nie zbliżać się do okien. Według doniesień, oddziały antyterrorystyczne i wojskowe otoczyły także hotel Radisson Blue. Zamknięto drzwi, a goście mają zakaz wychodzenia. Zamknięto także jedną z restauracji niedaleko Grand Place.

Jeden ze świadków powiedział RTL, że jest w restauracji i policjanci poprosili jego oraz innych gości, by skończyli jeść i pozostali w środku. "Mamy czekać na ich sygnał, by móc wyjść" - powiedział.

Według innych lokalnych mediów policjantów ostrzeżono, że mają być gotowi, gdyż w Brukseli przeprowadzona zostanie operacja.

W niedzielę władze ogłosiły, że na razie w Brukseli zostanie utrzymany najwyższy, czwarty poziom zagrożenia terrorystycznego, który wprowadzono w sobotę. W pozostałych miastach w kraju obowiązuje trzeci poziom alertu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama