Reklama

Reklama

Afganistan: Trzy osoby zastrzelone na weselu. Za to, że grała muzyka

Trzy osoby zginęły a kilka zostało rannych podczas strzelaniny na weselu w afgańskiej wiosce Shamspur Mar Ghundi. Napastnicy, przedstawiający się jako talibowie, otworzyli ogień przez to, że zebrani bawili się przy włączonej muzyce. Rzecznik talibów zapewnia, że ugrupowanie nie ma nic wspólnego z atakiem. W sprawie zatrzymano dwóch podejrzanych.

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek w prowincji Nangarhar.

- Trzy osoby przedstawiające się jako talibowie zakłóciły przyjęcie i zażądały, by muzyka przestała grać - przekazał agencji AFP rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid.

Zobacz też: "Lista zabójstw" społeczności LGBT+ w Afganistanie

Chwilę później napastnicy zaczęli strzelać do zgromadzonych. Trzy osoby zginęły, a kilka innych zostało rannych. Świadkowie twierdzą, że obrażenia poszkodowanych są poważne.

- Dwóch podejrzanych o udział w strzelaninie zostało zatrzymanych. Jeden ze sprawców jest poszukiwany - dodał Mudżahid.

Reklama

Ponowny zakaz muzyki?

"New York Post" zwraca uwagę, że w czasach poprzedniego rządu talibów w latach 1996-2001 puszczanie muzyki w miejscach publicznych było zakazane. Choć teraz talibowie nie wprowadzają podobnego prawa, to niektórzy liderzy bojowników traktują to jako czyn niezgodny z prawem szariatu.

- Jeżeli ktoś popełni morderstwo, to będzie odpowiadał za to przed sądem. Nawet jeżeli należy do naszego ugrupowania - skomentował Mudżahid.


Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne