Reklama

Afganistan: Talibowie powiesili ciało człowieka na głównym placu

Talibowie powiesili ciało człowieka na dźwigu na głównym placu miasta Herat, położonego na zachodzie Afganistanu - podaje ​Associated Press powołując się na świadka. W sieci pojawiły się drastyczne nagrania. Zwłoki trzech innych osób mieli przewieźć w inne rejony miasta, by pokazać je publicznie.

Wazir Ahmad Seddiki, który prowadzi aptekę przy głównym placu, powiedział AP, że talibowie przywieźli tam cztery ciała i oznajmili, iż ludzi ci zostali zabici, gdy przyłapano ich na próbie porwania.

W sieci pojawiły się drastyczne nagrania z głównego placu w Heracie, na których widać wiszące na dźwigu zwłoki.

W piątek Departament Stanu USA potępił oświadczenie jednego z przywódców talibów, mułły Norudina Turabiego, który powiedział w rozmowie z AP, że władze Afganistanu przywrócą takie kary jak obcinanie rąk i egzekucje.

Reklama

Wcześniej w piątek Turabi, odpowiedzialny w rządzie talibów za więziennictwo, powiedział, że nie wiadomo, czy kary takie będą wymierzane publicznie, ale zostaną one przywrócone.

Turabi ostrzegł też, że świat nie powinien ingerować w sprawy wewnętrzne Afganistanu. - My nigdy nie komentowaliśmy zasad i kar innych krajów. Nikt nam nie będzie mówił, jakie prawa powinniśmy mieć. Będziemy przestrzegali zasad islamu i opierali nasze prawo na Koranie - oświadczył.


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy