Reklama

Reklama

Afganistan: Lotnisko w Kabulu z lotu ptaka. Szturm tysięcy ludzi

Po przejęciu Kabulu przez talibów, w poniedziałek na lotnisku rozegrały się dramatyczne sceny. Zdesperowani ludzie próbowali dostać się na pokład samolotów, co widać na filmach i zdjęciach w mediach społecznościowych. Wspinali się m.in. po obrotowych drabinkach, aby wsiąść do samolotu. Udostępniono również zdjęcia lotniska z lotu ptaka.

Afgańscy talibowie w niedzielę wkroczyli do Kabulu. Wykorzystując wycofanie się międzynarodowych sił wojskowych pod dowództwem USA, przejęli kontrolę nad krajem. Dotychczasowy, popierany przez Stany Zjednoczone rząd upadł, a prezydent kraju Aszraf Ghani uciekł za granicę.

Na zabezpieczanym przez amerykańskie wojsko międzynarodowym lotnisku w Kabulu odwołano wszystkie loty komercyjne, przestrzeń powietrzna wciąż otwarta jest dla lotów wojskowych.

Tysiące ludzi szturmują lotnisko w Kabulu, próbując uciec z Afganistanu po opanowaniu kraju przez talibów. Ludzie starają się dostać do samolotów. W sieci udostępniono zdjęcia lotniska w Kabulu z lotu ptaka.

Reklama

Na nagraniach w mediach społecznościowych widać tłum biegnący po asfalcie w kierunku samolotu USA Air Force. Inne zdjęcia pokazują ludzi próbujących wejść po schodach na pokład samolotu, niektórzy zwisają z poręczy.

W mediach społecznościowych serwis Asvaka News Agency napisał, że okoliczni mieszkańcy twierdzą, że trzech młodych mężczyzn uczepiło się podwozia odlatującego z Kabulu samolotu. Po wystartowaniu mężczyźni spadli na domy mieszkalne. 


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy