Reklama

Afganistan: 7 policjantów zginęło podczas ataku talibów na posterunek

Siedmiu policjantów zginęło w poniedziałek wieczorem w wyniku ataku talibów na posterunek sił bezpieczeństwa w prowincji Samangan w północnym Afganistanie. Wśród zabitych jest zastępca komendanta policji w prowincji - poinformowały we wtorek miejscowe władze.

Gubernator prowincji Abdul Latif Ibrahimi powiedział, że w ataku, do którego doszło w okręgu Dari Suf, rannych zostało pięciu policjantów. Dodał, że napastnicy uciekli zabierając dwa transportery opancerzone, pojazd policyjny i ambulans.

Na razie talibowie nie przyznali się do ataku na posterunek; w ostatnich miesiącach prawie codziennie dokonują ataków na siły rządowe.

W sobotę w nocy talibowie zaatakowali bazę wojskową w zachodnim Afganistanie, zabijając 17 żołnierzy i uprowadzając 11. Przejęli też broń i amunicję.

Reklama

Talibowie zaostrzyli ataki w strategicznych prowincjach przed wyborami parlamentarnymi, które mają się odbyć w kraju 20 października. Wezwali Afgańczyków do bojkotu głosowania, żądając całkowitego wycofania obcych sił jako jedynego sposobu zakończenia trwającej od lat wojny.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy