Reklama

Reklama

Accumoli, Amatrice, Posta - te miejscowości ucierpiały najbardziej w trzęsieniu ziemi we Włoszech

Środkowe Włochy w nocy z wtorku na środę nawiedziło potężne trzęsienie ziemi. Najbardziej poszkodowane miejscowości to Accumoli, Amatrice, Posta, Arquata del Tronto i Pescara del Tronto. Wciąż rośnie liczba ofiar śmiertelnych oraz rannych kataklizmu. Wstrząsy odczuwalne były także w Rzymie.

Trzęsienie ziemi o sile 6,2 w skali Richtera nastąpiło o godz. 3.36. Ognisko wstrząsów zlokalizowano w odległości ok. 80 km na południowy wschód od miasta Perugia, na niewielkiej głębokości 10 km - poinformował amerykański ośrodek sejsmologiczny (USGS).

Najbardziej dotknięte regiony

Najbardziej dotknięte są regiony Umbria, Lacjum i Marche. Wstrząsy odczuwalne były także w Rzymie, oddalonym od epicentrum o 150 km.

Ze wstępnych informacji wynika jednak - zauważa agencja Reutera - że trzęsienie ziemi oszczędziło gęsto zaludnione obszary.

"Nie ma połowy miasta. Ludzie są pod gruzami" - powiedział telewizji RAI burmistrz Amatrice, Sergio Pirozzi. Akcję ratunkową utrudniają gruzy na ulicach i częściowo zawalony most.

Reklama

"Tutaj jest tragedia. Mamy ofiary śmiertelne i zniszczone budynki" - powiedział z kolei burmistrz Accumoli.

Wstrząsy wtórne

W ciągu pierwszych trzech godzin po trzęsieniu odnotowano 17 wstrząsów wtórnych, w tym największy o sile 5,5 w skali Richtera - podały włoskie służby sejsmologiczne. Siłę pierwotnego wstrząsu oceniły one na 6 w skali Richtera.

Na miejsce tragedii udali się premier Włoch Matteo Renzi i minister infrastruktury Graziano Delrio.

Region trzęsienia ziemi leży niedaleko miasta L'Aquila, które w 2009 roku nawiedziło trzęsienie ziemi. Zginęło wówczas ponad 300 osób, a ponad 1,5 tysiąca zostało rannych.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy