Reklama

Abp Rouen o ataku w Normandii: Stała się podłość

Arcybiskup Rouen Dominique Lebrun potwierdził tożsamość księdza zamordowanego we wtorek w kościele w jego archidiecezji w Normandii. Ofiarą napastników padł 84-letni Jaques Hamel. "Stała się podłość" - powiedział arcybiskup. Mordu dokonali dżihadyści z Państwa Islamskiego.

Arcybiskup Rouen Dominique Lebrun potwierdził tożsamość księdza zamordowanego we wtorek w kościele w jego archidiecezji w Normandii. Ofiarą napastników padł 84-letni Jaques Hamel.  "Stała się podłość" - powiedział arcybiskup. Mordu dokonali dżihadyści z Państwa Islamskiego.

"Wołam do Boga ze wszystkimi ludźmi dobrej woli. Zapraszam wszystkich niewierzących, aby przyłączyli się do tego wołania. Kościół katolicki nie ma innej broni poza modlitwą i braterstwem między ludźmi" - oświadczył abp Lebrun, który przybył do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży wraz z grupą młodych ludzi ze swojej diecezji.

Hierarcha podkreślił, że jest z młodymi ludźmi, którzy "chcą budować cywilizację miłości". Poinformował, że wraca po południu do Francji. "Moją powinnością jest być z moją zszokowaną wspólnotą. Nawet jeśli mam wrażenie, że opuszczam też zszokowanych młodych ludzi. Lecz oni są w towarzystwie dziesiątków innych księży" - dodał.

Reklama

Przypominając, że Światowe Dni Młodzieży toczą się wokół tematu miłosierdzia, arcybiskup Lebrun powiedział: "Nie będziemy chwytać za broń. Będziemy się modlić i postaramy się kochać tak, jak nas nauczał Jezus". "Braterstwo między ludźmi jest właściwą odpowiedzią na terroryzm, odpowiedzią na przemoc" - podkreślił.

We wtorek dwóch uzbrojonych w noże mężczyzn wzięło kilku zakładników w kościele w miejscowości Saint-Etienne-du-Rouvray na północy Francji. Zabili brutalnie księdza oraz ranili co najmniej jedną osobę. Policja zastrzeliła napastników. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy