Reklama

Reklama

92 migrantów na grecko-tureckiej granicy. Byli nadzy i mieli obrażenia na ciele

Grecka policja uratowała grupę 92 migrantów przebywających w pobliżu północnej granicy z Turcją - przekazuje agencja Reutera. Według informacji służb ludzie byli nadzy, a wielu z nich miało także obrażenia na ciele.

Grupa 92 migrantów, składająca się z samych mężczyzn, została znaleziona w piątek w pobliżu rzeki Evros, która wyznacza granicę między Grecją a Turcją - przekazała grecka policja w oświadczeniu.

Grecja. Prawie stu migrantów przy tureckiej granicy

Z dochodzenia przeprowadzonego przez niezależną agencję unijną Frontex wraz z policją wynika, że migranci przedostali się przez rzekę na terytorium Grecji z Turcji w gumowych pontonach.

Jak można przeczytać w oświadczeniu: "Policjanci przygraniczni odkryli 92 nielegalnych migrantów bez ubrań, spośród których niektórzy mieli na ciele obrażenia". Nie jest jasne, w jakich okolicznościach i dlaczego mężczyźni stracili ubrania.

Reklama

Grecki minister: Zachowanie wobec migrantów to hańba dla cywilizacji

Grecki minister ds. migracji Notis Mitarachi zabrał głos w tej sprawie, pisząc na Twitterze: 

"Zachowanie Turcji wobec 92 migrantów, których uratowaliśmy dziś na granicach, jest hańbą dla cywilizacji. Oczekujemy, że Ankara zbada ten incydent i zacznie wreszcie chronić swoje granice z UE". 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy