Reklama

Reklama

79 proc. Francuzów niezadowolonych z prezydenta Hollande'a

Z działań prezydenta Francji Francois Hollande'a niezadowolonych jest aż 79 proc. respondentów - wynika z opublikowanego w sobotę sondażu firmy OpinionWay dla dziennika "Le Figaro".

W zeszłym roku we wrześniu poparcie dla szefa francuskiego państwa spadło do rekordowo niskiego poziomu 13 proc. Obecnie wynosi ok. 20 proc.

Z ankiety OpinionWay wynika, że gdyby planowane na 2017 r. wybory prezydenckie odbyły się dzisiaj, Hollande nie przeszedłby nawet do drugiej tury.

Lider socjalistów uzyskałby trzecią pozycję, za kandydatem konserwatywnej Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP) i szefową skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen, która uplasowałaby się na drugim miejscu.

Hollande jeszcze nie zadeklarował, czy po raz drugi będzie ubiegał się o prezydenturę.

Reklama

Prezydent najsłabiej notowany jest pod względem radzenia sobie z sytuacją gospodarczą kraju. Zaledwie 14 proc. ankietowanych uważa, że właściwie radzi sobie np. z bezrobociem przy stopie bezrobocia we Francji na poziomie 10 proc.

Sondaż przeprowadzono 15-16 kwietnia na grupie 1 016 osób. Margines błędu wynosi 2-3 pkt proc.

Po wielu miesiącach fatalnych notowań historyczny wzrost popularności Hollande'a o 21 pkt. proc. do 40 proc. (w porównaniu z grudniem ub.r.) nastąpił bezpośrednio po zamachach terrorystycznych w Paryżu z 7 stycznia. Już pod koniec stycznia poziom poparcia społecznego dla niego spadł do 29 proc., a w lutym do 24 proc.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy