Reklama

Reklama

7 osób przesłuchiwanych w związku z atakiem w Sztokholmie

Szwedzka policja doprowadziła na przesłuchanie siedem osób w związku z piątkowym atakiem terrorystycznym w centrum Sztokholmu, w którym zginęły 4 osoby, a 15 zostało rannych - podały w niedzielę władze.

"Siedem osób przywieziono na przesłuchanie w związku z piątkowymi wydarzeniami" - powiedział publicznej telewizji SVT Jonas Hysing, krajowy szef operacji policyjnych.

W piątek wieczorem aresztowano 39-letniego Uzbeka podejrzanego o to, że w piątek w Sztokholmie kierował uprowadzoną ciężarówką, która wjechała w tłum pieszych na głównej handlowej ulicy miasta.

Szwedzkie służby bezpieczeństwa podały, że mężczyzna jest im znany, lecz nie miał związków z ugrupowaniami terrorystycznymi. Policja uważa, że Uzbek działał sam, ale nie wyklucza całkowicie zaangażowania innych ludzi w atak terrorystyczny.

Reklama

Do tej pory zidentyfikowano trzy z czterech osób, które zginęły w ataku. Jednym z nich jest obywatel Belgii - potwierdził na Twitterze szef belgijskiego MSZ.

W szpitalu pozostaje jeszcze 10 rannych osób, w tym dwie na intensywnej terapii.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy