Reklama

Reklama

67-letni Polak uznany "Podróżnikiem Roku"

Aleksander Doba jest już oficjalnie "Podróżnikiem Roku 2015". Polski kajakarz odebrał w Waszyngtonie nagrodę przyznawaną przez National Geographic. Polak zwyciężył w plebiscycie na podróżnika roku za ubiegłoroczna samotną wyprawę przez Atlantyk.

Uczestnicy ceremonii w siedzibie National Geographic w Waszyngtonie nagrodzili Aleksandra Dobę długimi owacjami na stojąco. 68-letni kajakarz częściowo po angielsku, a trochę z pomocą tłumacza podziękował wszystkim, którzy go wspierali i głosowali na niego w plebiscycie na podróżnika roku.

Szef Towarzystwa National Geographic Gary Knell podkreślił, że Aleksander Doba stanowi inspirację dla ludzi na całym świecie.

"Olek jest wzorem dla nas wszystkich. W wieku 67 lat dwukrotnie przepłynął Atlantyk, a teraz planuje kolejna wyprawę. Jak mogliśmy nie przyznać mu tytułu Podróżnika Roku National Geographic?" - mówił Knell.

Reklama

Aleksander Doba przepłynął kajakiem przez Atlantyk z Afryki do Ameryki Południowej w 2010 a z Europy do Stanów Zjednoczonych w 2014 roku. Z powodu awarii steru musiał przerwać tę drugą wyprawę, zatrzymał się na Bermudach, ale po miesiącu ruszył dalej i dotarł do Florydy.

W internetowym plebiscycie National Geographic na Aleksandra Dobę głosowało ponad 520 tysięcy osób.

Reklama

Reklama

Reklama