Reklama

450 zegarów w królewskim zamku. Pokazali, jak długo zmieniają czas

Zmienienie czasu nie jest takie łatwe i nie zawsze dokonuje się automatycznie. Przekonali się o tym pracownicy zamku królewskiego w Windsorze. Musieli zmienić wskazówki w... 450 zegarach. "Dobrze, że znaleźli czas" - skomentował ironicznie jeden z użytkowników Twittera.

Brytyjska rodzina królewska pilne strzeże swoich tajemnic, ale czasami wyjawi jakiś sekret. Właśnie dowiedzieliśmy się, że na zamku w Windsorze jest aż 450 zegarów. Wszystkie trzeba przestawić ręcznie, a w momencie zmiany czasu na letni zajmuje to aż... 12 godzin.

Na zamku w Windsorze zmieniono godziny. Internauci komentują

"Czy pamiętaliście, aby przestawić swoje zegary godzinę do przodu?" - zapytano na twitterowym profilu Royal Collection Trust. "Nagraliśmy, jak nasi zegarmistrzowie nakręcają zegary" - brzmi dalsza część wpisu. 

Z załączonego filmu możemy dowiedzieć się, że zegarmistrzowie nakręcają zegary co tydzień. Ich praca wymaga precyzji i staranności, dlatego zakładają rękawiczki. 

Reklama

Pod wpisem na Twitterze pojawiło się mnóstwo komentarzy użytkowników. "Jaki piękny dźwięk" - stwierdziła jedna z pań. "Kapitan Jack Sparrow zapytałby: Ilu zegarmistrzów jest potrzebnych, aby nakręcić 450 zegarów?" - napisał inny. Użytkownik Clive ironicznie dodał: "Dobrze, że znalazł czas, aby to zrobić".

W nocy przestawiliśmy nasze zegarki o godzinę do przodu. Zmiana czasu na letni dokonuje się prawie w całej Europie poza Islandią, Białorusią i Rosją. W ostatnią niedzielę października zmienimy czas na zimowy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zmiana czasu | zamek w Windsorze | zegar

Reklama

Reklama

Reklama