Reklama

Reklama

39 ciał w ciężarówce. Troje zatrzymanych zwolniono za kaucją

Dwóch mężczyzn i kobieta, zatrzymanych w związku ze sprawą śmierci 39 osób w ciężarówce w Anglii, zostało wypuszczonych z aresztu za kaucją - przekazała policja z Essex.

Jak podano w oświadczeniu, 38-letni kobieta i mężczyzna z Warrington w hrabstwie Cheshire zostali zwolnieni do 11 listopada, a 48-letni mężczyzna z Irlandii Północnej - do 13 listopada. Byli przesłuchiwani w związku z podejrzeniami o przemyt ludzi i zabójstwo.

W sobotę w związku ze sprawą zarzuty postawiono czwartej osobie schwytanej w Wielkiej Brytanii - 25-letniemu Maurice'owi Robinsonowi, kierowcy ciężarówki. Usłyszał 39 zarzutów nieumyślnego spowodowania zabójstwa, zarzut handlu ludźmi, prania pieniędzy i udziału w zmowie w celu ułatwiania nielegalnej imigracji.

Reklama

Piątą osobę, również pochodzącą z Irlandii Północnej i poszukiwaną w tej sprawie przez Brytyjczyków, zatrzymała w sobotę w Dublinie policja irlandzka.

Kim byli ludzie w ciężarówce?

Choć początkowo informowano, że 31 mężczyzn i osiem kobiet, których ciała znaleziono, to Chińczycy, obecnie brytyjska policja nie wyklucza, że mogą wśród nich być Wietnamczycy. Wątpliwości pojawiły się, gdy wiele rodzin z Wietnamu wyraziło obawy, że wśród ofiar są ich bliscy. Policja w Wietnamie pobrała w niedzielę od tych rodzin próbki DNA. Brytyjczycy współpracują w tej sprawie z wietnamską dyplomacją.

Szczątki wszystkich 39 zabitych są w kostnicy. Policja podała, że przy ofiarach znaleziono niewiele dokumentów oraz że liczy, iż ofiary uda się zidentyfikować np. dzięki odciskom palców czy próbkom DNA oraz zdjęciom przekazanym przez bliskich.

Ciężarówkę ze zwłokami w naczepie znaleziono w nocy z wtorku na środę w parku przemysłowym w południowo-wschodniej Anglii. Na razie nie wyjaśniono, dlaczego ludzie ci znaleźli się w pojeździe.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy