Reklama

26-latek zabił swoją starszą kochankę. Nie mógł pogodzić się z rozstaniem

26-letni Brytyjczyk został skazany na karę dożywotniego więzienia za zabójstwo swojej 47-letniej kochanki. Mężczyzna zabił matkę trójki dzieci kilka dni po tym, jak kobieta zakończyła ich namiętny związek.

Do zbrodni doszło pod koniec lutego 2022 roku. Policjanci, którzy przybyli do jednego z domów w hrabstwie Nottinghamshire, znaleźli leżące na podłodze zakrwawione ciało kobiety w piżamie. 

47-letnia Clair Ablewhite był rozwódką i matką trójki dzieci. 

Policjanci zajmujący się sprawą opisali atak jako "brutalny i bezwzględny". Śledczy od początku podejrzewali, że kobieta nie była przypadkową ofiarą, a zabójca musiał być jej dobrze znany.

Po przenalizowaniu nagrań z kamer monitoringu oraz dzięki zeznaniom świadków dwa tygodnie po morderstwie zatrzymano 26-letniego Johna Jessopa. Mężczyzna był kochankiem zamordowanej kobiety. 

Reklama

Para spotykała się od września 2021 roku, a rozstała w lutym rok później. Według śledczych intymną relację zakończyła 47-latka, która obawiała się o zbyt dużą różnice wieku, która dzieliła ją z mężczyzną. 

Skazany na dożywocie

26-latek został oskarżony o zabójstwo. Według prokuratury mężczyzna najpierw bił kobietę tłuczkiem do mięsa, a następnie poderżnął jej gardło nożem. 

Mężczyzna przyznał się do morderstwa. Powiedział, że zabił swoją kochankę ponieważ nie mógł pogodzić się z rozstaniem.

Oskarżyciel twierdził, że mężczyzna zabił kobietę z zimną krwią, planując wcześniej dokonanie zbrodni. Innego zdania byli obrońcy 26-latka, którzy starali się przekonać sąd, że John nie zabił kobiety z premedytacją, tylko pod wpływem chwili, gdy poszedł z nią porozmawiać.

Sąd zaakceptował to tłumaczenie. Mimo tego oskarżony został skazana na karę dożywotniego pozbawienia wolności. 26-latek będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie po odsiedzeniu minimum 17 lat i ośmiu miesięcy. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wielka Brytania | zabójstwo | morderstwo | kochanek | wyrok | dożywocie | proces | sąd

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy