Reklama

Reklama

19-latka nieświadomie przekroczyła granicę. Zatrzymano ją na dwa tygodnie

"CBC News" pisze o sprawie 19-latki, która podczas biegania nieświadomie przekroczyła granicę Kanady i Stanów Zjednoczonych. Cedella Roman została potraktowana jak nielegalna imigrantka i zatrzymana na dwa tygodnie.

Francuska przyjechała do Kanady, aby odwiedzić matkę. 21 czerwca udała się na plażę w Kolumbii Brytyjskiej, gdzie zaplanowała trening biegowy.

Podczas joggingu 19-latkę zatrzymała amerykańska straż graniczna i oskarżyła o nielegalne przekroczenie granicy. Zarejestrowaną przez monitoring kobietę aresztowano.

"Mówiłam, że nie zrobiłam tego celowo i nie rozumiałam, co się dzieje" - relacjonuje Roman w rozmowie z lokalnymi mediami, "Nawet jeśli przekroczyłam granicę, myślałam, że zostanę ukarana grzywną lub pouczeniem i odesłana do Kanady" - mówi kobieta. Sprawy potoczyły się jednak zupełnie inaczej.

Reklama

19-latkę przewieziono do aresztu w Tacomie, 200 km od miejsca zatrzymania, gdzie spędziła dwa tygodnie.

W areszcie skontaktowała się z matką, Christiane Derne, która potwierdziła jej tożsamość. Po dostarczeniu dokumentów Roman i załatwieniu formalności kobieta została zwolniona.

Ferne zarzuca władzom, że miejsce granicy dwóch państw, które przekroczyła jej córka, jest nieoznakowane. "To pułapka. Każdy może w nią wpaść" - twierdzi.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy