Reklama

Reklama

16-latek znaleziony w luku bagażowym. Mógł zginąć

16-letni chłopiec, został znaleziony w ładowni samolotu linii Emirates w Dubaju. Nastolatek spędził tam cały lot z Szanghaju do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i został znaleziony wkrótce po lądowaniu.

Linie lotnicze natychmiast zawiadomiły policję, która zatrzymała chłopca. Sprawa zajmuje się chiński konsulat w Dubaju. Pasażer na gapę pochodzi z Szanghaju i przeleciał odległość ponad 6 tysięcy kilometrów. Gdy go znaleziono był w dobrej kondycji chociaż nie jadł niczego przez trwający prawie dziewięć godzin lot.

Chińskie media podają, że 16 to latek o imieniu Xu jest pierwszym pasażerem na gapę, któremu udało się w ten sposób przekroczyć granicę Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Cytują też jego wypowiedź, że wierzył w to iż nawet jako żebrak będzie mógł w Dubaju zarobić mnóstwo pieniędzy. Dlatego przeskoczył ogrodzenie lotniska w Szanghaju i schował się niezauważony ładowni samolotu.

W lutym tego roku znalezione innego pasażera na gapę w ładowni amerykańskiego samolotu transportowego lądującego w Zimbabwe. W trudnych warunkach panujących w ładowni samolotu nie udało mu się przeżyć lotu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama