Reklama

Reklama

14 ofiar wypadku busa w Rosji

W zderzeniu autobusu z ciężarówką, do którego doszło po północy z soboty na niedzielę w Tatarstanie, zginęło 14 osób, a 14 odniosło obrażenia - podał rosyjski Komitet Śledczy.

Autobus rejsowy Neoplan jechał z Samary do Iżewska. Badający przyczynę wypadku nie wykluczają, że kierowca autobusu przy wyprzedzaniu został oślepiony światłami nadjeżdżającej ciężarówki Kamaz i zderzył się z nią. Maszyna przewróciła się na bok i zapaliła. Kamaz holował zepsutą ciężarówkę MAN.

W autobusie jechało 28 osób. Według pierwszych informacji ministerstwa zdrowia w wyniku wypadku 13 osób zginęło na miejscu, a 15 zostało rannych. Potem podano, że liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 14.

Drogi w Rosji należą - jak pisze AFP - do najniebezpieczniejszych na świecie z powodu ich złego stanu, a także nagminnego nieprzestrzegania zasad ruchu drogowego i alkoholizmu kierowców.

Reklama

W ubiegłym roku na rosyjskich drogach zginęło około 20 tysięcy ludzi, o 12 procent mniej niż w 2015 roku. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy