Reklama

14 irańskich strażników granicznych porwanych na granicy z Pakistanem

Czternastu irańskich strażników granicznych zostało porwanych we wtorek na granicy z Pakistanem - podała irańska państwowa agencja IRNA, powołując się na anonimowego przedstawiciela władz, który przekazał, że porywacze byli członkami grupy terrorystycznej.

"Tych 14 ludzi zostało porwanych ok. 4-5 rano w granicznym okręgu Lulakdan" - dodała IRNA.

W ostatnich miesiącach uzbrojone sunnickie ugrupowania separatystyczne nasiliły ataki na siły bezpieczeństwa we wschodnim Iranie.

Sunnicka prowincja (ostan) Sistan-Beludżystan jest od dawna nękana zarówno przez separatystycznych bojowników, jak i gangi przemytników narkotyków.

We wrześniu Strażnicy Rewolucji Islamskiej zabili na granicy z Pakistanem czterech sunnickich separatystów, w tym Haszena Nakry, czołowego bojownika Dżaisz al-Adl (Armii Sprawiedliwości), ugrupowania, które przeprowadziło w ostatnich latach wiele ataków na wojskowe cele Iranu.

Reklama

Teheran wielokrotnie ostrzegał, że zaatakuje bazy separatystów znajdujące się na terenie sąsiedniego Pakistanu, jeśli władze w Islamabadzie nie powstrzymają ich przed atakami na terytorium Iranu. 

 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy