Reklama

Reklama

11-latek z dyplomem z fizyki. "Nieśmiertelność to mój cel"

Trzy lata studiów licencjackich ukończył w jeden rok, a jednocześnie brał udział w kursach magisterskich - 11-letni Laurent Simons uzyskał dyplom z fizyki na Uniwersytecie w Antwerpii.

Młody absolwent, Laurent Simons, z flamandzkiej Ostendy, wyprzedził innych studentów, zdobywając najwyższy wynik na kursie - donosi "Brussels Times".

"Simons studiował fizykę od marca 2020 r., a ukończył ją z wynikiem 85 proc., co jest najwyższym wyróżnieniem. W tym roku uczęszczał również na kilka kursów z programu magisterskiego. Po lecie oficjalnie rozpocznie studia magisterskie" - powiedział rzecznik Uniwersytetu w Antwerpii.

Simons powiedział, że wstrzymał naukę w innych dziedzinach, aby wziąć udział w kursach z mechaniki klasycznej i fizyki kwantowej, ponieważ "chciał od razu wiedzieć wszystko na te tematy".

Reklama

"Chcę zajrzeć do ich mózgów"

"Nieśmiertelność to mój cel. Chcę móc wymienić jak najwięcej części ciała ludzkiego na części mechaniczne. Wytyczyłem sobie drogę w tym kierunku. Fizyka kwantowa - badanie najmniejszych cząstek - to pierwszy element układanki" - powiedział 11-latek cytowany przez "Brussels Times".

"W takich badaniach ważne są dwie rzeczy: zdobywanie wiedzy i jej stosowanie. Aby osiągnąć tę drugą, chcę pracować z najlepszymi profesorami na świecie, zajrzeć do ich mózgów i dowiedzieć się, jak myślą" - dodał Simons.

"Cudowne dziecko" wcześniej studiowało na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven w Holandii, gdy miał dziewięć lat. Simons był najmłodszą osobą, która kiedykolwiek uzyskała dyplom ukończenia studiów wyższych na tej uczelni, jednak odszedł z powodu nieporozumień z władzami uniwersytetu przed ukończeniem studiów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy