Reklama

Zgwałcił 86-letnią kobietę. Mężczyźnie grozi 15 lat więzienia

Złamanie dwóch żeber, liczne obrażenia nóg oraz głowy - w takim stanie trafiła do szpitala 86-letnia kobieta, która została brutalnie zgwałcona przez 39-letniego Patryka M. Kołobrzeska prokuratura zakończyła śledztwo w tej sprarwie i skierowała do Sądu Okręgowego w Koszalinie akt oskarżenia. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Do gwałtu na 86-letniej mieszkance Kołobrzegu doszło 17 maja 2022 r. Pokrzywdzona została także pobita i ze złamaniem dwóch żeber oraz licznymi, ale niezagrażającymi życiu, obrażeniami nóg i głowy trafiła do szpitala, w którym dochodziła do zdrowia.

Kobieta wskazała Patryka M. z Kołobrzegu jako swojego oprawcę. Znała go wcześniej. Był partnerem osoby z jej bliskiego otoczenia. Mężczyzna 20 maja 2022 r. usłyszał zarzut gwałtu ze szczególnym okrucieństwem.

Mężczyzna nie przyznaje się do winy

Po niemal rocznym śledztwie Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu je zakończyła i skierowała do Sądu Okręgowego w Koszalinie akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu Patrykowi M.

Reklama

- Mężczyzna w toku postępowania przygotowawczego nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, odmówił składania wyjaśnień. Nie wiadomo więc, jaki był motyw jego działania - przekazał prok. Gąsiorowski.

Prokurator dodał, że zgromadzony materiał dowodowy pozwolił jednak na oskarżenie 39-latka. 

Zeznania świadka pozwoliły oskarżyć podejrzanego

- Nie tylko pokrzywdzona wskazała go jako sprawcę. Sąsiad kobiety słyszał dobiegające z jej mieszkania krzyki i widział wychodzącego z niego Patryka M. w dniu, w którym doszło do popełnienia przestępstwa - zaznaczył prok. Gąsiorowski.

Poinformował także, iż biegli w sporządzonej opinii po obserwacji psychiatrycznej Patryka M., wskazali, że w chwili popełniania czynu był on poczytalny.

39-latek nadal jest tymczasowo aresztowany.

Za gwałt ze szczególnym okrucieństwem Patrykowi M. grozi od 5 do 15 lat więzienia.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Kołobrzeg | gwałt

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy