Reklama

Reklama

Zapłaci ponad 3,5 tys. zł mandatu. Jechał hulajnogą

Obywatel Ukrainy kierujący hulajnogą spowodował kolizję z samochodem osobowym. W wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu - poinformowała rzeczniczka prasowa KMP w Szczecinie mł. asp. Ewelina Gryszpan. Mężczyzna zapłaci ponad 3,5 tys. złotych mandatu.

- Funkcjonariusze szczecińskiej drogówki, obsługując kolizję drogową w centrum miasta, której sprawcą był kierujący hulajnogą, wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Jak się okazało, 32-letni obywatel Ukrainy w wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu - poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie mł. asp. Ewelina Gryszpan..

Wysoka kara dla sprawcy

Zgodnie z nowym taryfikatorem mężczyzna otrzymał łącznie karę w wysokości 3520 zł za spowodowanie kolizji i jazdę w stanie nietrzeźwości. - Chcemy uświadomić społeczeństwu, że już spowodowanie samej kolizji jest bardzo wysoko karane - 1020 zł, jazda w stanie nietrzeźwości - 2,5 tys. zł - dodała Gryszpan.

Reklama

Funkcjonariusze szczecińskiej drogówki przypominają, że "zarówno hulajnoga elektryczna, urządzenie transportu osobistego, jak też urządzenia wspomagające ruch zyskały w ustawie - Prawo o ruchu drogowym swoją definicję, a osoby je użytkujące mają zarówno prawa, jak i obowiązki. Jednym z nich jest zachowanie trzeźwości podczas kierowania hulajnogą elektryczną". 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje