Reklama

Reklama

Zachodniopomorskie: Zamknięto kąpielisko w Trzebieży

Zakaz kąpieli obowiązuje na kąpielisku w Trzebieży (woj. zachodniopomorskie) na Zalewie Szczecińskim. Przyczyną jest zakwit sinic.

Sinice wystąpiły na popularnym kąpielisku przy ul. Spacerowej w Trzebieży. Zakaz kąpieli obowiązuje od czwartku - wynika z informacji podanych w Serwisie Kąpieliskowym Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

W Zachodniopomorskiem czerwona flaga wywieszona jest też na kąpielisku miejskim Stawek w Gryficach - także ze względu na zakwit sinic.

Sinice to bakterie odporne na złe warunki tlenowe. Gdy ich zagęszczenie w wodzie nie jest zbyt duże, są ważnym składnikiem ekosystemów wód naturalnych, produkują też tlen. Przy sprzyjających im warunkach pogodowych, takich jak wysoka temperatura, słaby wiatr i brak opadów, tworzą tzw. zakwity wody - "kożuchy" o różnym zabarwieniu, czasami wydzielające zatęchłe, ziemiste lub trawiaste zapachy.

Reklama

Niektóre sinice mogą produkować toksyny. Kąpiel w zanieczyszczonej nimi wodzie lub połknięcie jej może spowodować wysypkę, łzawienie oczu, wymioty, biegunkę czy gorączkę.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy