Reklama

Reklama

Zachodniopomorskie: W Odrze znaleziono beczki z nieznaną substancją

W rejonie Czelina (pow. gryfiński) znaleziono sześć beczek z nieznaną substancją. Na miejscu pojawili się strażacy oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Znalezienie beczek zgłoszono w niedzielne popołudnie - podaje wyborcza.pl. Serwis informuje, że w beczkach prawdopodobnie znajduje się substancja ropopochodna

Sześć beczek leżało w nurcie Odry, na północ od wsi Czelin niedaleko Mieszkowic. Do miejsca, gdzie odnaleziono podejrzane pojemniki, prowadzi polna droga. 

Jak ustalił "Fakt", na miejsce miała zostać skierowana jednostka straży pożarnej przystosowana do działań w przypadku zagrożenia chemicznego. 

Zatrucie Odry. Śnięte ryby w rzece

Od końca lipca obserwowany jest pomór ryb w Odrze na odcinku od Oławy w dół. Śnięte ryby zaobserwowano również m.in. w okolicach Wrocławia. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu bada sprawę śniętych ryb w Odrze od chwili otrzymania pierwszego zgłoszenia pod koniec lipca. 

Reklama

Śledztwo w tej sprawie prowadzi też prokuratura. Zakaz wstępu do Odry został wprowadzony w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i w dolnośląskim.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy