Reklama

Reklama

Zachodniopomorskie: Nie żyje więzień pobity w celi przez współosadzonego

Nie żyje więzień pobity w celi w Zakładzie Karnym w Wierzchowie (woj. zachodniopomorskie) przez współosadzonego. Zmarł po przewiezieniu do szpitala. Sprawcę przeniesiono na oddział specjalny. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura – poinformowała kpt. Izabela Wojtalik–Loranc ze Służby Więziennej.

Do ataku więźnia na współosadzonego z nim w jednej celi Zakładu Karnego w Wierzchowie doszło 3 grudnia.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Koszalinie kpt. Wojtalik-Loranc, ciężko pobity więzień został przewieziony do szpitala, jednak mimo prób ratowania mu życia zmarł.

Kpt. Wojtalik-Loranc podała, że sprawca pobicia odmówił wyjaśnienia powodów ataku na współwięźnia. "Zmieniono mu już klasyfikację na więźnia niebezpiecznego i przeniesiono na oddział specjalny. Dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Koszalinie od razu powołał zespół, który wyjaśnia wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Niezależne postępowanie prowadzi prokuratura" - zaznaczyła rzecznik.

Reklama

Dodała, że wcześniej nie dochodziło między tymi więźniami do konfliktów. "Nie było też żadnych symptomów, mogących wskazywać na wybuch agresji" - powiedziała.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy