Reklama

Zachodniopomorskie: Kopali i razili prądem zwierzęta w ubojni

Aktem oskarżenia zostało objętych 13 osób w Witkowie (Zachodniopomorskie). Oskarżeni mieli znęcać się nad zwierzętami w ubojni: kopali i razili je prądem w czasie transportu. Sprawa została skierowana do Sądu Rejonowego w Stargardzie.

Pracownicy ubojni w Witkowie podczas transportu i rozładunku bili zwierzęta m.in. młotkiem i rurką, a także kopali i razili je poganiaczem elektrycznym - wynika z informacji podanych w piątek przez szczecińską prokuraturę okręgową. 

Według śledczych, zachowanie podejrzanych powodowało, że transportowane do ubojni zwierzęta były narażone na zbędne cierpienie i stres, a działań takich zabraniają przepisy ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt.

Prokuratura zajęła się sprawą po zawiadomieniu Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!. Śledczy zgromadzili obszerny materiał dowodowy, w tym także nagrania dostarczone przez Fundację, zawierające sceny maltretowania zwierząt.

Reklama

Zarzuty usłyszało 13 osób, które brały udział w rozładunku zwierząt. Podejrzani są w wieku od 26 do 66 lat; jeden podejrzanych był w przeszłości karany sądownie. Za zarzucane im czyny grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo do 2 lat więzienia.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska nie ujawniła, czy podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów. Jak dodała, prokurator nie ujawnia także wyjaśnień składanych przez podejrzanych

PAP
Dowiedz się więcej na temat: znęcanie się nad zwierzętami

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy