Reklama

Reklama

Zachodniopomorskie: Gigantyczne opóźnienia pociągów

Z powodu wykolejenia się składu towarowego pod Choszcznem w woj. zachodniopomorskim opóźnienia mają pociągi PKP InterCity. Przed godz. 6.00 pociąg z Katowic do Szczecina miał blisko 6 godz. poślizgu - poinformowało RMF FM.

Z powodu wykolejenia, zablokowana jest trasa między Szczecinem a Poznaniem w obie strony. Po wypadku opóźnienia mają pociągi pasażerskie.

Pociągi muszą korzystać z objazdu przez Rzepin i Kostrzyn, co wydłuża czas przejazdu nawet o 300 minut. Podróżujący do stacji pomiędzy Szczecinem a Poznaniem, moga skorzystać z autobusowej komunikacji zastępczej.

Opóźnienia w przejazdach

Pociąg Calipso na trasie Szczecin Główny - Zakopane przed godz. 6:00 miał 333 minuty poślizgu, a pociąg Koziołki - z Katowic do Szczecina - 358 minut.

Podróż wydłuży się również pasażerom pociągu Centaurus. Połączenie na trasie Poznań Główny - Świnoujście przed godz. 6:00 opóźnione było prawie o 2,5 godziny.

Jeszcze większe spóźnienie miał skład przeciwnej relacji - ze Świnoujścia do Poznania - 258 minut.

Reklama

Wykolejenie pociągu towarowego

Pociąg towarowy wykoleił się pod Choszcznem. Do zdarzenia doszło we wtorek przed północą, między stacjami Słonice i Choszczno. Nikt nie został ranny.

Jak poinformowała rzeczniczka PKP Intercity w Radiu Szczecin, stawianie składu na tory może potrwać do godziny 12.00-13.00.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama