Reklama

Reklama

Zachodniopomorskie: Figura św. Faustyny straciła głowę. Wszczęto śledztwo

Nieznani sprawcy pozbawili głowy figurę św. Faustyny Kowalskiej i podziurawili figurę Jezusa przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Myśliborzu (Zachodniopomorskie). Sprawą zajęła się policja, wszczęto śledztwo.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek. Nieznani sprawcy odrąbali wówczas głowę figurze św. Faustyny i podziurawili figurę Jezusa. Jak mówi Radiu Szczecin starszy aspirant Łukasz Niewiński z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring z terenu przy Sanktuarium.

- Policja dowiedziała się o tym po nagłośnieniu w mediach społecznościowych. Wcześniej nikt nie złożył stosownego zawiadomienia. Po tej informacji nawiązaliśmy kontakt z proboszczem tego kościoła. Aktualnie są prowadzone czynności wyjaśniające mające na celu ustalenie okoliczności tego zdarzenia - informuje.

Reklama

"Zdziwienie, oburzenie"

Na uszkodzone figury jako pierwsze natknęły się siostry ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego.

- Zdziwienie, zaskoczenie, oburzenie. To dotyka miejsca kultu Miłosierdzia Bożego, gdzie ludzie stają, modlą się. To smutne wydarzenie - przyznaje ksiądz Janusz Zachęcki, proboszcz parafii pw. Świętego Krzyża i kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy