Reklama

Reklama

Zachodniopomorskie: Blisko 24 tys. odbiorców bez prądu, wiatr utrudnia usuwanie szkód

Blisko 24 tys. odbiorców z woj. zachodniopomorskiego jest bez prądu. Silny wiatr utrudnia usuwanie skutków nawałnic, które od weekendu przechodzą nad regionem.

- Najgorsza sytuacja jest w rejonie stargardzkim - w powiecie gryfińskim, okolicach Chojny. Mamy tam prawie 10 tys. odbiorców pozbawionych napięcia. Połamane zostały tam trzy słupy na jednej z głównych linii, druga także jest bez zasilania, co sprawiło, że mamy także GPZty (Główne Punkty Zasilania) bez napięcia - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka szczecińskiego oddziału dystrybucji Enei Operator Monika Błaszyk.

Przerwy w dostawach prądu z powodu silnego wiatru

Jak dodała, trudne warunki atmosferyczne powodują kolejne wyłączenia - tak zdarzyło się w Goleniowie, gdzie trzy tysiące odbiorców ponownie pozostało bez prądu. Obecnie, po pracach naprawczych, energii elektrycznej nie ma tam kilkuset odbiorców.

Reklama

- Pada, wieje, co stwarza bardzo trudne warunki dla ekip, które do wielu miejsc nie są w stanie dojechać. Przy takiej pogodzie, przy wietrze przestają działać podnośniki. Ekipy pracują już od soboty i mamy nadzieję, że częściowo jeszcze dziś uda się przywrócić napięcie - walczymy szczególnie o rejon Stargardu i okolic - powiedziała Błaszyk.

Nieco dłużej, jak dodała, może potrwać przywracanie prądu w mniejszych miejscowościach. Wskazała też, że jeśli zdarzy się, iż tylko pojedyncze domy nie będą miały prądu, należy zadzwonić pod numer 991, a zostanie tam wysłana ekipa elektromonterów.

Zakłócenia w komunikacji w woj. zachodniopomorskim

Pojawiły się też informacje o zakłóceniach komunikacyjnych w części województwa zachodniopomorskiego.

Paweł Janiak z Energi Operator, która jest dystrybutorem energii dla wschodniej części województwa powiedział, że najtrudniejsza sytuacja była w poniedziałek w okolicach Drawska Pomorskiego, Szczecinka i Białogardu.

- Jesteśmy od rana w terenie, zdarza się, że nawet do północy. Nasi ludzie pracują, żeby jak najszybciej przywrócić zasilanie - zapewnił Janiak.

Jak podała dyżurna Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, w regionie bez energii elektrycznej jest 23 tys. 796 odbiorców.

Strażacy od godz. 8 do wczesnego popołudnia w poniedziałek wyjeżdżali do interwencji związanych z silnym wiatrem 250 razy. W niedzielę - 336 razy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy