Reklama

Reklama

Wybuch w Szczecinie. Nie żyje jedna osoba

Tragedia w Szczecinie. W dzielnicy Klucz doszło do wybuchu. Jak informują służby, w wyniku eksplozji zginęła jedna osoba. Na miejscu pracują służby. Konieczna była ewakuacja części mieszkańców.

Informacje o niebezpiecznym zdarzeniu w Kluczu w Szczecinie podały lokalne media. 

Klucz w Szczecinie. Wybuch zabił mężczyznę

Jak informuje "Kurier Szczeciński", do eksplozji doszło około godziny 9:30 w sobotę 10 września. 

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o wybuchu nieznanej substancji w jednym z pomieszczeń gospodarczych przy ul. Rymarskiej w Szczecinie - przekazała w rozmowie z gazetą mł. asp. Ewelina Gryszpan z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Jak dodała policjantka, w wyniku wybuchu w Kluczu zginęła jedna osoba. - To mężczyzna - sprecyzowała oficer prasowa z KMP Szczecin. Policja ustaliła tożsamość zmarłego. To 55-latek, mieszkaniec pobliskiego budynku.

Reklama

Chociaż początkowo nie było konieczności ewakuowania mieszkańców pobliskich budynków, sytuacja uległa zmianie w godzinach popołudniowych. Z informacji serwisu GS24.pl wynika, że funkcjonariusze nakazali opuszczenie mieszkań w dwóch sąsiadujących z miejscem eksplozji budynkach. Te znajdują się w odległości około 20 metrów od newralgicznej lokalizacji.

Klucz. Wybuch w Szczecinie. Ewakuacja mieszkańców

- Na miejscu pracuje nasz pirotechnik, dlatego poprosiliśmy mieszkańców, żeby podczas jego pracy zaczekali na zewnątrz - tłumaczyła w rozmowie z mediami mł. asp. Ewelina Gryszpan. 

Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że mężczyzna, który zginął w wyniku eksplozji w Kluczu, był znany okolicznym mieszkańcom z zamiłowania do zbierania złomu oraz sprzętu militarnego

Na ten moment nie wiadomo, jaka substancja eksplodowała. Badają to pirotechnicy oraz śledczy pod nadzorem prokuratora. 

Na miejscu działają także lokalne służby. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy