Reklama

Wybuch gazu w Szczecinie. Akcja ratunkowa

Do wybuchu gazu w budynku jednorodzinnym doszło w sobotnie popołudnie w Szczecinie. - Na miejscu pracuje sześć zastępów straży pożarnej. Poszkodowanych zostało siedem osób - powiedział Interii kpt. Franciszek Goliński z PSP w Szczecinie. Wśród rannych są dzieci.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Srebrnej. - O 15:40 przyjęliśmy zgłoszenie o wybuchu prawdopodobnie gazu - podał kpt. Franciszek Goliński

- Według wstępnych informacji budynek uległ zawaleniu. W środku znajdowało się siedem osób - pięcioro dorosłych i dwoje dzieci. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie zginął - przekazała rzeczniczka prasowa Miejskiej Komendy Policji w Szczecinie mł. asp. Ewelina Gryszpan.

Wybuch gazu w Szczecinie. Ranne dzieci

Na miejscu pracuje policja, sześć zastępów straży pożarnej i pogotowie ratunkowe. Zadysponowano też dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz specjalistyczną grupę poszukiwawczo-ratowniczą ze Stargardu.

Reklama

- Poszkodowane dzieci to dziewczynki w wieku 3 i 7 lat, jedna z urazem głowy, druga z poparzeniem kończyn górnych - przekazała w sobotę rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Paulina Heigel.

Jak dodała "w najcięższym stanie jest mężczyzna w wieku 61 lat, który nieprzytomny został zabrany śmigłowcem do szpitala. Ma poparzone drogi oddechowe, głowę, klatkę piersiową, kończyny - ogólnie 60 proc. powierzchni ciała".

Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane po zakończeniu akcji ratowniczej


INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy