Reklama

Reklama

Warnino: Tragiczny finał interwencji policjantów

Podczas interwencji, do której doszło w czwartek nad ranem (19 listopada) w Warninie (woj. zachodniopomorskie) policjanci śmiertelnie ranili 35-latka. Funkcjonariuszy wezwali na pomoc rodzice mężczyzny, który był wobec nich agresywny i miał w obu rękach noże. Zaatakował nimi policjantów - poinformowała oficer prasowa koszalińskiej policji.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 4 rano w czwartek w Warninie (woj. zachodniopomorskie, gmina Biesiekierz).

Jak podała kom. Monika Kosiec, policjanci zostali wezwani na interwencję przez rodziców 35-latka, który miał być wobec nich agresywny, biegać po posesji z nożami w obu rękach. Rodzice zabarykadowali się przed synem w pokoju. On miał się do nich dobijać.

Gdy na miejsce przyjechali funkcjonariusze, zastali mężczyznę z nożami w rękach. - Pomimo wezwania do odrzucenia niebezpiecznych przedmiotów mężczyzna zaatakował nimi funkcjonariuszy. W związku z tym policjanci oddali strzały ostrzegawcze, a następnie użyli broni w stosunku do napastnika. Jeden z oddanych strzałów ranił 35-latka - poinformowała kom. Kosiec.

Reklama

Kula miała trafić mężczyznę w okolicę szyi.

Na miejscu była już wezwana wcześniej karetka pogotowia. - Natychmiast załoga karetki i policjanci przystąpili do udzielenia pomocy medycznej mężczyźnie, jednak nie udało się przywrócić mu funkcji życiowych. 35-latek zmarł - powiedziała kom. Kosiec.

Czynności w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Koszalinie, wszczęte zostało również wewnętrzne postępowanie przez Wydział Kontroli KWP w Szczecinie. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy