Reklama

Reklama

Usunięto awarię gazociągu w Sianowie. Mieszkańcy wracają do domów

Awaria sieci gazowniczej została usunięta – podał na swoim facebooku burmistrz Sianowa Maciej Berlicki. Podziękował służbom zaangażowanym w likwidację uszkodzenia oraz akcję zabezpieczenia i pomocy mieszkańcom. Do awarii gazociągu doszło podczas prac remontowych. Konieczne było ewakuowanie mieszkańców pobliskich bloków.

Burmistrz Sianowa poinformował, że choć awaria, w wyniku, której istniało realne zagrożenie dla mieszkańców osiedla nr 3, została usunięta, to przywracanie pełnej sprawności sieci gazowniczej będzie trwało do godz. 22-23.

"Na szczęście nikomu nic się nie stało, a wszystkim zaangażowanym w akcje zabezpieczenia, usunięcia awarii oraz pomocy mieszkańcom serdecznie dziękujemy" - podał Berlicki.

Uszkodzono gazociąg podczas remontu

Do zdarzenia doszło w środę przed godz. 14 w Sianowie (woj. zachodniopomorskie) na ul. Dębowej. Jak podał wówczas rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie kpt. Tomasz Kubiak, podczas prac remontowych uszkodzono rurociąg gazowy, w wyniku czego nastąpił intensywny wyciek gazu. Dodał, że pobliżu wycieku znajduje się stacja paliw.

Ewakuacja mieszkańców

Ewakuowanych zostało ok. 500 osób z budynku stacji, okolicznego osiedla i sklepów. Przeczekać mogli w obiektach, które zapewniła gmina - w Szkole Podstawowej nr 2 oraz w domu i klubie seniora, gdzie ewakuowani zostali seniorzy.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy