Reklama

Reklama

Tajemnicze zabójstwa kobiet w Kołobrzegu. Kolejna sekcja zwłok

W czwartek przeprowadzono sekcje zwłok dwóch kobiet zamordowanych w okolicach Kołobrzegu. Podejrzany o ich zabójstwo jest mężczyzna, któremu zarzuca się także zabicie jeszcze jednej ofiary.

W ubiegłym tygodniu mężczyźnie przedstawiono zarzuty zabójstwa łącznie trzech kobiet w okolicach Kołobrzegu. Pierwszy z postawionych zarzutów dotyczył zabójstwa z czerwca 2019 r., dwa kolejne zabójstw z 2016 r. i 2018 r.

"W czwartek zostały przeprowadzone sądowo-lekarskie sekcje zwłok dwóch ofiar, których ciała zostały ujawnione w ubiegłym tygodniu w okolicach Kołobrzegu" - przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. Jak dodała, prokuratura czeka obecnie na ich wyniki.

Wcześniej przeprowadzono sekcję zwłok pierwszej ze znalezionych ofiar zabójstwa. "Wstępne ustalenia i oględziny ciała wykazały, iż ofiara miała obrażenia ciała w obrębie szyi, a także klatki piersiowej. Na temat narzędzia jakim zostały te obrażenia spowodowane, w chwili obecnej prokuratura nie informuje" - powiedziała Biranowska-Sochalska. Jak dodała, prokurator czeka na opinię biegłych w tym zakresie.

Reklama

Trzy osoby podejrzane

Jak powiedziała rzeczniczka prokuratury, obecnie w śledztwie status podejrzanego mają łącznie trzy osoby. "Poza podejrzanym, któremu zarzuca się popełnienie zbrodni zabójstwa podejrzanymi są również kobieta, a także mężczyzna, którzy usłyszeli zarzuty dotyczące popełnienia przestępstw przeciwko mieniu. Mowa jest tutaj m.in. o przestępstwach przywłaszczenia mienia i paserstwa" - dodała Biranowska-Sochalska.

Wszyscy podejrzani w tym śledztwie od momentu ich zatrzymania są tymczasowo aresztowani.

Zaginęły w niewyjaśnionych okolicznościach

Mężczyzna oskarżony o zabójstwa początkowo usłyszał zarzuty m.in. przywłaszczenia mienia kobiety oraz dokonania w czerwcu 2019 r. jej zabójstwa. Nadzorujący śledztwo prokurator z "Archiwum X" - Działu do Spraw Cyberprzestępczości i Nowoczesnych Technologii Wykrywczych Prokuratury Okręgowej w Szczecinie - kilka dni później przedstawił mężczyźnie zarzuty dotyczące dokonania dwóch kolejnych zabójstw.

Z informacji śledczych wynika, że mężczyzna utrzymywał w przeszłości kontakty z dwiema innymi kobietami, które zaginęły w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach. Według prokuratury, zaginięcia kobiet miały związek z niekorzystnym rozporządzeniem ich mieniem. Śledczy zgromadzili dowody, które pozwoliły na odnalezienie ciał obu poszukiwanych kobiet.

Jedna z nich została zamordowana wiosną 2016 r., druga w październiku 2018 r. Obie na terenie gminy Kołobrzeg.

Za zarzucane mężczyźnie czyny grozi nie mniej niż 12 lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy