Reklama

Reklama

Szczecin: ​Zdemolował kościół i złamał księdzu szczękę

33-letni mężczyzna wszedł do kościoła w Szczecinie z butelką piwa i zaczął go demolować. Zniszczył m.in. duży krzyż wiszący w przedsionku budynku i pluł na ściany, a następnie zaatakował interweniującego księdza. Duchowny ze złamaną szczęką trafił do szpitala. Wszystko nagrał monitoring, a wandal został zatrzymany.

Policjanci zgłoszenie otrzymali po godz. 10 w środę. Do przedsionka kościoła na szczecińskich Pomorzanach wszedł mężczyzna, który miał połamać krzyż i uderzyć księdza, który chciał go powstrzymać.

Ksiądz ma pękniętą żuchwę

Jak przekazała oficer prasowa szczecińskiej KMP mł. asp. Ewelina Gryszpan, mężczyzna został natychmiast zatrzymany - to 33-latek, który był już notowany. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie znieważenia przedmiotu czci religijnej, a w kwestii pobicia księdza wstępnie w kierunku uszkodzenia ciała.

Postępowanie prowadzone jest w sprawie - przekazała p.o. rzeczniczki prasowej szczecińskiej Prokuratury Okręgowej Ewa Obarek - pod kątem przestępstwa polegającego na obrazie uczuć religijnych (art. 196 kk). Jak dodała, cały czas gromadzony jest materiał dowodowy.

Reklama

W kwestii pobicia księdza konieczna będzie opinia biegłych. Według Radia Szczecin, które dotarło do nagrania ze zdarzenia, pobity duchowny trafił do szpitala. Ma pękniętą żuchwę.

Reklama

Reklama

Reklama