Reklama

Reklama

Szczecin: YouTuber znęcał się nad niepełnosprawnym. Jest akt oskarżenia

YouTuber i dwie inne osoby staną przed sądem. Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód skierowała przeciwko nim akt oskarżenia. Mieli oni wspólnie i w porozumieniu znęcać się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny.

Z ustaleń śledztwa wynika, że do znęcania się nad niepełnosprawnym przez kobietę i dwóch mężczyzn doszło 26 marca 2021 r. w Szczecinie. Przestępstwo polegało na nakłonieniu pokrzywdzonego do wykonania poniżających i upokarzających go czynności, co zarejestrowane zostało w formie materiału filmowego i udostępnione 9 kwietnia 2021 r. na kanale prowadzonym przez jednego z mężczyzn na jednym z portali internetowych.

O przesłanym do sądu przez Prokuraturę Rejonową Szczecin-Zachód akcie oskarżenia przeciwko youtuberowi i dwóm kolejnym osobom poinformowała we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Ewa Obarek.
Dwóch mężczyzn i kobieta mają przedstawiony zarzut znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny, działając wspólnie i w porozumieniu.

Reklama

Nie przyznali się do winy

Grozi im od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Jak podała prok. Obarek,  przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia. Podejrzana kobieta była już karana sądownie.

Wobec jednego z mężczyzn stosowany jest tymczasowy areszt. Z kolei podejrzana kobieta jest pod dozorem policji połączonym z zakazem kontaktowania się z określonymi osobami i zbliżania do nich na odległość mniejszą niż 50 m. Ma zakaz opuszczania kraju.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama