Reklama

Szczecin: Wyrok za zabicie niemowlęcia. Matka trafi do więzienia

Sześć lat więzienia - taki wyrok usłyszała Patrycja C. za zabójstwo swojego pięciomiesięcznego syna. W związku z tym, że 26-latka miała znacznie ograniczoną zdolność rozumienia i kierowania swoim postępowaniem w chwili popełnienia zbrodni, sąd zdecydował się nadzwyczajnym złagodzeniu kary.

- Oskarżoną uznaję za winną tego, że 7 marca 2021 r. działając w zamiarze ewentualnym pozbawienia życia swojego małoletniego syna, położyła go w pozycji na brzuchu, a następnie wsadziła pieluchę tetrową do ust. Chwyciła ręką za kark i przyciskała do poduszki, uniemożliwiając oddychanie, doprowadzając do niewydolności oddechowej poprzez gwałtowne uduszenie i do zgonu - przekazała sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie Małgorzata Puczko.

26-latka niepoczytalna w chwili morderstwa. Zastosowano nadzwyczajne złagodzenie kary

Sąd Okręgowy w Szczecinie skazał Patrycję C. na sześć lat pozbawienia wolności. Wyrok został nadzwyczajnie złagodzony.

Reklama

- Z powodu zaburzeń aktywności i uwagi, będących składowymi zaburzeń rozwojowych, w okresie zarzucanego czynu miała znacznie ograniczoną zdolność rozumienia znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem - przekazała sędzia Małgorzata Puczko.

Morderstwo sprzed dwóch lat: Nie żyje pięciomiesięczne niemowlę

Do zdarzenia doszło 7 marca 2021 roku w Szczecinie. Patrycja C. w chwili popełnienia czynu miała 26 lat, w przeszłości nie była karana sądownie.

- Na pewno ocena zostanie na spokojnie przeprowadzona w niedługim czasie, w tym momencie nie deklaruję, czy będzie apelacja - przekazała prokurator Aleksandra Marchlewska.

W rozmowie z Interią sędzia Sądu Okręgowego, Michał Tomala przypomniał, że skazanej przysługuje siedem dni na złożenie apelacji. 

Proces odbywał się z wyłączeniem jawności. Na poczet orzeczonej kary zaliczono oskarżonej okres rzeczywistego pozbawienia wolności. Oskarżona przebywała w areszcie od 7 marca 2021. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Szczecin | dzieciobójstwo | sąd okręgowy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy