Reklama

Reklama

Szczecin: Wybuch gazu w bloku mieszkalnym. Są ranni

Około 200 osób ewakuowano z bloku mieszkalnego w Szczecinie, gdzie doszło do wybuchu gazu - informuje TVP Info. 6 osób, w tym dwoje dzieci, jest rannych i trafiło do szpitala. Jedna z nich w stanie poważnym.

- Wiemy, że doszło do wybuchu gazu, ale za wcześniej, żeby mówić o przyczynach - powiedział na antenie TVP Info st. kpt. Piotr Tuzinek z Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

W pierwszej kolejności ewakuowani zostali mieszkańcy klatki, w której doszło do wybuchu. Strażacy wyprowadzili też lokatorów dwóch sąsiednich klatek. W sumie ewakuowano 200 osób - podaje RMF24. Część ewakuowanych znalazła schronienie u rodziny. Dla pozostałych zostały podstawione trzy autobusy, stanowiące tymczasowe schronienie. 

Teraz - jak donosi PAP - wracają już do swoich mieszkań, a straż pożarna zakończyła działania.

Reklama

Jak podaje Informacyjna Agencja Radiowa, do zdarzenia doszło na czwartym piętrze 11-piętrowego wieżowca na ulicy Ledóchowskiego. Około godz. 5.00 doszło tam do wybuchu, a potem do pożaru - informuje TVP Info.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Elżbieta Sochanowska, pogotowie przewiozło do szczecińskich szpitali cztery osoby dorosłe i dwoje dzieci w wieku sześciu miesięcy i dwóch lat. Stan pięciu z nich podtrutych tlenkiem węgla był dobry. Szósta osoba była w poważnym stanie. To 75-letnia kobieta, która miała poparzenia ciała i dróg oddechowych - powiedziała Kochanowska.

W akcji brało udział osiem zastępów straży pożarnej - informuje PAP.

Więcej zdjęć na RMF24

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy