Reklama

Reklama

Szczecin: Ludzkie prochy zamiast przypraw. Niecodzienna zawartość paczki

W nadanej z Kanady przesyłce miały być przyprawy. Funkcjonariusze służby celno-skarbowej znaleźli w niej jednak ludzkie prochy. O sprawie poinformowała w poniedziałek Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie.

- W paczce znajdowała się plastikowa puszka z informacją o imieniu i nazwisku zmarłego, dacie i numerze kremacji oraz nazwie domu pogrzebowego. Wewnątrz puszki znajdował się worek foliowy z szarym proszkiem - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie Małgorzata Brzoza.

Jak dodała, "funkcjonariusze służby celno-skarbowej, którzy kontrolowali przesyłkę, byli bardzo zdziwieni rodzajem substancji".

Sprowadzanie zwłok do Polski

Według informacji zawartych w deklaracji celnej w paczce miały znajdować się przyprawy. Zadeklarowana wartość przesyłki wyniosła 40 dolarów kanadyjskich.

Reklama

- Paczka miała trafić do odbiorcy w Chociwlu (woj. zachodniopomorskie). Prawdopodobnie nadawca chciał obejść restrykcyjne przepisy dotyczące sprowadzania zwłok do Polski - poinformowała Brzoza.

W związku z podejrzeniem nielegalnego przywozu prochów ludzkich w przesyłce sprawę przekazano do Komisariatu Policji Szczecin.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje