Reklama

Szczecin: 17 razy zdawał egzamin na prawo jazdy. Szybko je stracił

Policjanci ze Szczecina zatrzymali młodego kierowcę, który znacząco przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 23-latek stracił uprawnienia do kierowania. Dla mężczyzny musiała to być szczególnie bolesna kara, ponieważ dopiero niedawno zdał egzamin na prawo jazdy. Kosztowało go to sporo wysiłku, bo udało mu się dopiero za 17. razem.

Wielu kierowców doskonale pamięta stres towarzyszący egzaminowi na prawo jazdy. Niektórym udaje się go zaliczyć za pierwszym razem, inni muszą się mierzyć z wyzwaniem kilka razy. 

Do tej drugiej grupy zalicza się 23-latek ze Szczecina, który próbował zdać egzamin 17 razy. W końcu jednak udało mu się zdobyć wymarzone uprawnienia do kierowania pojazdami.

Szybko stracił uprawnienia

Niestety, nie nacieszył się nimi zbyt długo. W niedzielę, niedługo po odebraniu dokumentów, mężczyzna został zatrzymany przez patrol szczecińskiej "drogówki" za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. 

Reklama

23-latek jechał swoim audi w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50k/h, mając na liczniku 118 km/h.

Kara za takie przewinienie musiała być dotkliwa. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości dwóch tysięcy złotych oraz stracił prawo jazdy, które zostało mu cofnięte na trzy miesiące.

- Pozostaje mieć nadzieję, że powrót za kółko będzie świętował już mniej spektakularnie - przekazała asp. Ewelina Gryszpan z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama