Reklama

Reklama

Świnoujście: W porcie spadła kabina suwnicy z operatorem. Mężczyzna nie żyje

W Świnoujściu przy ul. Bunkrowej spadła kabina suwnicy wraz z operatorem - poinformował w czwartek wieczorem rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie kpt. Tomasz Kubiak. W piątek po godz. 13 dźwig należący do Komendy Portu Wojennego podniósł kabinę. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon młodego mężczyzny.

Do wypadku doszło w czwartek wieczorem w porcie w Świnoujściu. Kabina suwnicy runęła wraz z operatorem i znalazła się na rampie na wysokości około dziesięciu metrów.

Jak podał kpt. Kubiak, operator został przygnieciony przez kabinę i nie było z nim kontaktu. - Na miejscu działają trzy zastępy straży, dysponujemy dźwigiem o zasięgu 50 metrów, za pomocą którego próbujemy dostać się do poszkodowanego - powiedział Interii rzecznik PSP w Szczecinie.

Na miejsce skierowana została też Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego "Pająk" ze Szczecina. 

Reklama

Po godzinie 13:00 dźwig należący do Komendy Portu Wojennego w Świnoujściu podniósł kabinę. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe oraz prokurator. Jak informuje iswinoujscie.pl, młody mężczyzna nie żyje. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL