Reklama

Reklama

Samolot porzucony na lotnisku w Goleniowie. Przyleciał z Egiptu

Do nietypowej sytuacji doszło na lotnisku w Szczecinie-Goleniowie. Załoga Boeinga 737-800 linii Azur Air Ukraine zeszła z pokładu samolotu i porzuciła maszynę na płycie lotniska. Samolot został zepchnięty "w kąt", a władze portu lotniczego czekają na rozwój wydarzeń.

Samolot linii Azur Air Ukraine przyleciał 17 marca z Sharm El Sheik w Egipice - informuje Głos Szczeciński. Na pokładzie było 150 pasażerów z Ukrainy, którzy jeszcze przed wybuchem wojny w Ukrainie wylecieli na wakacje. Po opuszczeniu samolotu przez podróżnych z pokładu zeszła też załoga tłumacząc, że nie są już pracownikami tego przewoźnika, ponieważ zostali zwolnieni i nie mogą nim dłużej latać.

Samolot został porzucony na lotnisku

Jak poinformował RMF24.pl Boeing 737-800 został przesunięty na boczne stanowisko i ustawiony tak, aby nie utrudniał ruchu na lotnisku. Władze portu czekają na rozwój tej sprawy. Każdy dzień postoju na płycie lotniska to 600 zł kary. 

Reklama

Zobacz też: Wojna w Ukrainie. Negocjacje Ukraina-Rosja. Co ustalono?

Niewykluczone, że władze portu skierują pismo do Urzędu Lotnictwa Cywilnego, z prośbą o ustalenie właściciela maszyny, który mógłby zabrać samolot z terenu lotniska.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy